8-tygodniowe kursy mindfulness

8-tygodniowy kurs MBLC - kurs życia w oparciu i uważność

Podczas tego treningu będziesz miał/miała okazję podoświadczać uspokojenia umysłu, zatrzymania się i sprawdzenia, co tak naprawdę czuję, myślę, odczuwam w ciele. Gdzie zazwyczaj wędrują moje myśli, które z nich powodują najwięcej napięcia w ciele i umyśle. I poznasz jakość autentycznego „bycia” w chwili obecnej.
Wyzwolisz w sobie umiejętność odnajdywania przyjemności i szczęścia niezależnego od okoliczności zewnętrznych. Odnajdziesz w sobie spokój, równowagę, siłę do stawiania czoła trudnościom dnia codziennego, zaufanie do siebie i swojego ciała. Ale również kreatywność i życzliwość do samej/samego siebie. I poczucie godności.

Spotkania odbywają się co tydzień, trwają około 2 godzin. Uczestnicy dostają podręcznik, nagrania praktyk do medytacji w domu oraz materiały wspomagające trening.

Między 6 a 7 spotkanie kursu przewidziany jest Dzień Uważności – pięciogodzinne Mini Odosobnienie z praktyką w ciszy.

Cena: 1200 zł

8-tygodniowy kurs MBCT - pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego

8-tygodniowy kurs mindfulness MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) wywodzi się z nurtu psychologi poznawczej i stanowi program tearapeutyczny dla osób doświadczających depresji, napięcia emocjonalnego i obniżonego nastroju.

Program został stworzony po to, by pomóc cierpiącym osobom poradzić sobie z niechcianymi stanami emocjonalnymi.

Trening uważność MBCT pomaga tysiącom ludzi zmienić swoje wzorce przekonań na temat siebie i świata. Kurs ma taką samą – mówi się nawet, że ciut lepszą – skuteczność zapobiegania nawrotom depresji i stanów napięcia emocjonalnego co psychoterapia i kuracja farmakologiczna.

Spotkania odbywają się co tydzień, trwają około 2 godzin. Uczestnicy dostają podręcznik, nagrania praktyk do medytacji w domu oraz materiały wspomagające trening.

Między 6 a 7 spotkanie kursu przewidziany jest Dzień Uważności – pięciogodzinne Mini Odosobnienie z praktyką w ciszy.

Koszt kursu 1200 zł

Mindfulness indywidualnie

Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w kursach grupowych zapraszam do spotkań indywidualnych. Indywidualne sesje uważności odbywają się w gabinecie przy ulicy Hożej.

Sesje medytacyjne, tak jak i kursy nie są terapią ale mają silne działanie terapeutyczne.

Uczymy się uspokajać umysł, co wpływa na obniżenie przeżywanego przez nas stresu, pracujemy z myślami i uczuciami – przez co jesteśmy w stanie zacząć rozpoznawać nawykowe wzorce zachowań i myśli, które często są przyczyną cierpienia. Dużo uwagi poświęcamy odczuwaniu ciała i tego jak rezonuje ono z tym co dzieje się w umyśle. Robimy to praktykując uważność, czyli trenując umysł za pomocą praktyk medytacji mindfulness.

Mindfulness, czyli uważność, okazał się być bardzo skutecznym narzędziem w radzeniu sobie z problemami współczesnego człowieka – przewlekłym stresem, zaburzeniami lękowymi, stanami obniżonego nastroju, depresją, nadmiernym rozproszeniem, gonitwą myśli czy zagubieniem celu w życiu.

W tej chwili z całą pewnością możemy stwierdzić, że uważność zmniejsza stres, pomaga się skupić, wpływa pozytywnie na stan zdrowia i jakość życia.

Mindfulness jest częścią III Fali CTB (Terapii Poznawczo-Behawioralnej). Interwencje oparte o uważność (mindfulness) są wykorzystywane między innymi w ACT (Terapii Akceptacji i Zaangażowania) czy w ZEN Coachingu.

Oferta spotkań indywidualnych:

 – sesja mindfulness krótka – 60 min – 180 zł

 – sesja mindfulness pełna  – 90 min – 250 zł

 – 8-tygodniowy kurs mindfulness MBLC  – 2250 zł

 – 4-tygodniowy wprowadzający kurs mindfulness  LEVEL 1 – 70 min – 700 zł

 – 4-tygodniowy wprowadzający kurs mindfulness LEVEL 2 – 70 min – 700 zl

Mindfulness on-line

Możemy spotkać się online na indywidualnym, 8-tygodniowym kursie mindfulness MBLC lub na pojedynczych sesjach medytacyjnych. Spotkania takie cieszą się dużą popularnością wśród osób, które nie mają możliwości uczestniczenia w kursach i spotkaniach stacjonarnych.

Przy pomocy platformy spotkań on-line możemy łączyć się we wspólnej praktyce. Wybór godziny spotkania jest bardzo szeroki i zależy od dopasowania potrzeb do możliwość nauczyciela.

Wymagania techniczne do spotkań on-line:

 – zainstalowanie darmowej wersji programu ZoomUs (znajdziesz ją w wyszukiwarce);

 – słuchawki (znacznie ułatwią komunikację);

 – w miarę ciche miejsce, w którym będziesz mogła/mógł skupić się na trenowaniu uważności;

  • sesja indywidualna krótka – wprowadzenie, sesja prowadzonej praktyki, omówienie – 50 min; 90 zł

  • sesja indywidualna długa – wprowadzenie, dwie sesje prowadzonych praktyk, omówienie – 90 min; 120 zł

  • 8-tygodniowy kurs mindfulness MBLC (8 spotkań – po 90 min.)  – 1490 zł

  • kurs wprowadzający do metody mindfulness LEVEL 1 (4 spotkania – po 70 min) – 300 zł

  • kurs wprowadzający do metody mindfulness LEVEL 2 (4 spotkania – po 70 min) – 300 zł