Odosobnienie jest kontynuacją 8-tygodniowego kursu mindfulness MBLC lub MBSR. Mogą w nim wziąć udział również osoby z własną praktyką medytacyjną, które znają już medytację od jej strony formalnej i nieformalnej. Jednym słowem – zaczynamy z miejsca, w którym siadamy na poduszce i medytujemy zakładając, że uczestnicy znają podstawy praktyki mindfulness.

Odosobnienie jest dla osób, które nie chcą ustawać w praktyce i szukają narzędzi na pogłębienie swojego doświadczenia medytacyjnego oraz sposobu na pójście do przodu z doświadczaniem i praktyką.

Praktyki compassion (współczucia) są jednym z filarów medytacji buddyjskiej. Dzięki nim możemy pogłębić rozumienie siebie, innych ludzi oraz świata. Dzięki stałemu odnoszeniu się do postawy życzliwości, współczucia i miłującej dobroci fizycznie zmieniamy nasz mózg, tworząc w nim nowe połączenia neuronalne, dzięki czemu nasze wiedzenie i rozumienie świata może ulec trwałej transformacji – z postawy skoncentrowanej na własnym doświadczeniu i niejako zaciśnięciu, zamrożeniu w tym uścisku na bardziej otwartą, pogodną, łagodną, ciekawską i rozumiejącą. Ta zmiana przynosi ogromną ulgę i poczucie wolności głębokiego, odżywczego oddechu. Tak jakbyśmy rozpięli ciasny, krępujący ruchy gorset.

Kontakt z pełnym obrazem siebie, zawarcie pokoju z własnymi niedoskonałościami powoduje zwrócenie się w kierunku życia, odważnie i z uśmiechem. Właśnie tego życia, które wydarza się w tej chwili, dziś, teraz. Możemy nie tracić czasu na niepotrzebne i bezowocne bicie się z życiem, na niezgodę na to, co w nim trudne i niekomfortowe. Możemy po prostu zacząć doświadczać rzeczywistości, zamiast stawiać jej opór.

 

„Życie nie jest problemem do rozwiązania tylko rzeczywistością do doświadczania”
Søren Kierkegaard

 

Praktyki compassion pozwolą Ci poczuć i doświadczyć głębokiej więzi ze sobą i światem. Połączenia, które już tu jest, nie trzeba go stwarzać ani kreować.

Odkryłam dla nas zjawiskowe miejsce na krystalicznie czystym Podlasiu, w Puszczy Białowieskiej, w odosobnieniu od innych siedlisk. Przyjeżdżamy, zwalniamy, wyłączamy komórki, milkniemy i praktykujemy, pozostając w bliskiej relacji z naszym żywym, oddychającym ciałem.

 

Jeśli jesteście zainteresowani 5-dniowym odosobnieniem w tym bajkowym miejscu, za mną i praktyką piszcie i rezerwujcie pokoje. Pokoje są różne, cena zakwaterowania z wyżywieniem też. Można jeszcze dopasować opcję do swoich preferencji i komfortu.

 

Zakwaterowanie w podanej wersji pokoju z wyżywieniem:

🌷 Pokój 2-osobowy z łazienką – 600 zł
🌷 Pokój 2-osobowy z łazienką – 600 zł
🌻 Pokój 3-osobowy z łazienką – 500zł
🌻 Pokój 3-osobowy z łazienką – 500zł
Poddasze – łazienka wspólna
🌹 Pokój 1-osobowy – 400 zł – zarezerwowany 🙂
🌹 Pokój 1-osobowy – 400 zł – zarezerwowany 🙂
🌹 Pokój 1-osobowy – 400 zł – zarezerwowany 🙂
🌼 Pokój 2-osobowy – 300 zł
🌼 Pokój 2-osobowy – 300 zł
🌼 Pokój 2-osobowy – 300 zł
Na parterze znajduje się dodatkowa toaleta oraz łazienka z prysznicem.

Cenę wybranego pokoju należy doliczyć do ceny kursu.

Napisz, który pokój wybierasz.

Z uśmiechem
– Monika

Kurs obecnie trwa, nie można się już zapisać, zapraszamy na inne dostępne kursy.