Praktyka

W tym tygodniu postaraj się patrzeć na ludzi i przedmioty kochającymi oczami. Zwróć uwagę na zmiany zachodzące w Twoich oczach, twarzy, ciele, sercu, umyśle, w polu widzenia, a gdy przypomnisz sobie, żeby patrzeć kochającymi oczami, patrz w skupieniu.

Przypominajki

Znajdź jakiś obrazek oczu lub narysuj oczy z sercami zamiast źrenic i poprzyklejaj gdzie się da. Możesz również narysować sobie lub nakleić oczy na kartce. Pełna wolność w stosowaniu przypominajek 

Podobnie jak z miłującym dotykiem, będziemy badać co zmienia intencjonalna zmiana nastawienia. Włączamy miłujący wzrok. Wiemy wszyscy jak patrzeć z miłością, gdy się zakochamy, gdy zobaczymy małe zwierzątko. Może zatem moglibyśmy używać miłującego wzroku częściej?

W czasie tej praktyki będziemy mogli uświadomić sobie czy w naszym zwykłym patrzeniu na świat jest miłość, czy jest to neutralne patrzenie lub odrobinę krytyczne i negatywne.

To magia. Ciało mi miękło, delikatnie puszczając miejsca napięte i ściśnięte, ramiona opadały w dół, oddech się pogłębiał. Mięśnie wokół oczu rozluźniały się i pojawiał się subtelny, wewnętrzny uśmiech. Rozpędzony umysł przystawał i koncentrował na odbiorcy miłującego spojrzenia, niezależnie czy był to człowiek, przedmiot czy zwierzę. Gdzieś w środku pojawiało się silne poczucie jedności z tym na co patrzyłam. Łagodność i współczucie.

Spokój. I tej spokój podobał mi się najbardziej…

„Miłujący wzrok może stworzyć pełen miłości wszechświat.”

Dr Jan Chozen Bays

Koszt: Bezpłatnie