Praktyka

Kilka razy dziennie pozwól rękom odpocząć. Niech choć przez parę sekund nie wykonują żadnego ruchu. Połóż ręce na kolanach i skup uwagę na subtelnych doznaniach, które płyną z nieruchomych rąk.

Przypominajki

Załóż zegarek tarczą do góry nogami. Jeśli zwykle nie nosisz zegarka, włóż na rękę gumkę lub obwiąż nadgarstek kawałkiem sznurka.

lubię praktyki z dłońmi i rękami. A Ty? 🤲

Miło było pozwalać dłoniom odpocząć. Najpierw zauważałam co robią. Często wykonywały czynności same, bez mojego udziału i to było niesamowicie mocne doświadczenie. Mądrość ciała, podświadome porozumienia umysłu i rąk. Kiedy już stawałam się świadoma pracy wykonywanej przez ręce pozwalałam im odłożyć to co trzymały, zaprzestać działania, które wykonywały i odkładałam je na uda- najczęściej. Wtedy puszczało napięcie. Dłonie robiły się miękkie od środka, spokojne, uśmiechnięte. Powrót umysłu do ciała zawsze był chwilą spoczynku i zatrzymania.

Pozwalając dłoniom się odprężyć pozwalałam na to też umysłowi. To połączenie: ciało-umysł czułam bardzo wyraźnie.

Największym zaskoczeniem było jednak kiedy odnajdywałam dłonie świadomością w spoczynku. Czy to założone jedna na drugą, czy spoczywające na kierownicy samochodu, czy unieruchomione zdawałoby się w czasie oglądania bajki z synkiem. Mimo, że nie wykonywały żadnej pracy doświadczałam w nich delikatnego napięcia, tak jakby były w stanie oczekiwania na zadanie, myśl, impuls, reakcję, które w każdej chwili pobudzi je do działania.

Po tych paru momentach odpoczynku wchodziłam w „czynienie” lżej, bez tego napięcia w jakim zaczynałam odnajdując je przed praktyką. Być może nie musimy spinać się tak bardzo wykonując różne czynności?🤔

„Pamiętaj, żeby dać rękom odpocząć, a wraz z nimi odpocząć całemu ciału i umysłowi.”

Dr Jan Chozen Bays

Koszt: Bezpłatnie